MČR v koloběhu Plzeň

Ve dnech 25. a 26. 6. 2016 proběhlo v Plzni MČR v koloběhu a zároveň 3. kolo RL.
       Sobotní kritérium se konalo na uzavřeném 1,1 km dlouhém cyklo - ovále s asi 150m stoupáčkem (cca 8%). Ženy a ultaveteráni jeli v jedné skupině. Jako první dojela Kačka Šefcová a já kousek za ní. Bylo to výživných 7,7km (26,6km/h). Muži jeli hned po nás 10 kol (11 km). Barvy Bokolobka týmu hájil Venca Kowal. Zvítězil fenomenální Tomáš Pelc, jehož průměrná rychlost byla 32,2 km/h. Na závěr dne se konaly štafety. To je snad nejkrásnější disciplína koloběhu. Najdete v ní drama, zápletku, energii, adrenalin, prostě hromadu emocí. Užije si to jak oko diváka, tak i závodník.
      Nedělní dlouhý závod pro ženy a ultraveterány měřil 24 km, tj. 3kola (moje GPS však naměřila 26km) a pro muže 32km tj. 4 kola a probíhal na uzavřená silnici s krásným novým asfaltem. Profil tratě byl zvlněný. Do posledního kola jsem asi 20m před sebou měla Kačku Šefcovou a Milana Jelínka. Bohužel jsem se jich nedokázala chytit, a tak jsem si to odkroutila až do cíle sama a opět dojela pro druhé místo v ženách.
     Mezi muži se Venca držel statečně, odjel si celá 4 kola a mezi veterány se vůbec neztratil. Celkově byl víkend v Plzni velice vydařený, přátelská atmosféra, organizace velmi dobrá, žádné zbytečné prostoje. Myslím si, že si to všichni užili. Já teda rozhodně ano.
Šárka Waldhauserová

Žádné komentáře :

Okomentovat