Rollo liga Ostrava pohledem Ondry

Ve dnech 24. a 25. 9. 2016, jsem měl úžasnou možnost být součástí týmu, který organizoval ostravskou Rollo ligu. Přípravy i samotné závody, byly stresově velice vypjaté pro všechny členy týmu, pro mě však proto, že mi bylo svěřeno uvádění prvního dne závodů - Kritéria. Celkově při velkých akcích bývám nervózní, a o to nervóznější jsem byl s vědomím, že k nám do Ostravy zavítala téměř celá koloběžková elita. Avšak díky podpoře členů týmu a koloběžkových přátel, nervozita v průběhu závodů opadla a vystřídala ji radost a nadšení. O to větší překvapení pro mě bylo i to, že koloběžkáři jezdící Rollo ligu, nejsou žádné primadony :). V prvním dni Bokolobka tým Ostrava reprezentovala Šárka, a nebýt nehody, která ji v závěru postihla, dojela by na jedné z prvních pozic. Ve druhém dni, jsem se na start dlouhého závodu, v rámci Craft Runfestu, na koloběžku postavil já. Vzhledem k tomu, že mé závodní ambice v tomto roce nebyly vysoké, startoval jsem v kategorii Hobby na 19,4 km. Start Hobby byl společný s kategoriemi Juniorek, Žen a Ultraveteránů. Trať byla skvělá, dlouhé rovné úseky střídaly ty technické a bylo jen málo míst, kde si závodník mohl odpočinout, trať po téměř celé své délce “nutila” kopat, takže závodníci si závod opravdu oddřeli a všichni si zaslouží gratulaci. Já jsem si vydřel 3.místo, tak snad jsem domácímu týmu neudělal ostudu :).