Ostravské dupačky 2017

Pohledem Pavla Wernera
                     Na sklonku srpna jsem absolvoval letos svůj druhý závod v domácím prostředí, Ostravské dupačky. Zcela uzavřená Hlavní třída v Ostravě-Porubě nabídla okruh dlouhý 2,5 km, s převýšením 12 metrů v podobě 300 metrů táhlého stoupání. Závod byl vypsán na 25 km. Kromě místních závodníků a závodnic dorazila početná skupina z Brna.
                   Start byl stanovený na 10:00 hod. Hodinu před plánovaným startem se přehnala intenzivní bouřka. Závod se tedy jel na mokru, z čehož jsem byl nervózní a první dvě kola jsem do zatáček najížděl, jak kdybych měl za koloběžkou přívěs. Hned po startu se ze závodního pole oddělila tříčlenná skupina jezdců. V druhém kole jsem se oddělil z hlavní skupiny a zkusil vedoucí trojici dohnat, což se mi podařilo za cenu totálního nasazení asi na 30 metrů. Naštěstí se se mnou odpojila i Kristýna, se kterou jsme spolupracovali až do pátého kola a střídali se. O pronásledování vedoucí trojice nemohla být řeč, tak jsem se soustředil na vybudování dostatečného náskoku.Kristýna mi ujížděla do kopce, z kopce jsem ji naopak sjížděl, na rovině jsme byli rovnocenní soupeři. ž do pátého kola, kdy jsem neustál tempo v kopci. Zbylých pět okruhu jsem jel sám na sebe.
                 Trať je široká a přehledná, organizace na jedničku, jak hlavního pořadatele, tak závodu koloběžek. Pro mě byl velký zážitek vidět i samotné cyklistické závody.
Rád bych, aby do příštích let byl tento atraktivní městský okruh součástí Rollo ligy.

Užili jsme si to všichni.                 Pavel W.

a taky pohledem Klíštěte Moniky

Ano zkusit si to jako TEN opravdový závodník a on ten den přišel. Ostravské  dupačky byl můj opravdový závod.
Dres, závodní koloběžka / díky Onďo/ , podpora týmu, soupeři  a fanoušci. A jo já to dala a ani trochu se nestydím. Bylo to suprovní a opravdové. Díky týme, díky soupeři, díky fanoušci.