4. kolo 50. ročníku Rollo ligy ve dnech 1. a 2. 9. 2018 v Petrovicích u Moravského Krumlova

Bokolobka tým Ostrava vycestoval do Petrovic ve složení Václav a Zuzka Kowalovi, Jirka a Šárka Waldhauserovi, Katka Hejnešová, Přemek Švajda, Pavel Werner, Josef Kvita, Jan Fuchs, Ondřej Koláček a Petr Libscher.

Závodníci zažili sprint na 400 m s tečkou v podobě necelého 7 m převýšení na posledních 80 metrech, déšť ve finálových jízdách, a vůbec propršenou sobotu s příjemnou atmosférou neformálního večera a nedělní hezké počasí a zajímavě zvlněnou tratí dlouhého závodu na 7 km okruhu, doprovázeného zájmem obyvatel přilehlých obcí Petrovice a Lesonice u Moravského Krumlova.

Vena si jede pro medaili.

V sobotu neohrožená, zlatá Šárka, stříbrná Kačka a stříbrný Václav, mástři ve finále a semifinále, senioři v semifinále a čtvrtfinále, Peťka není sprintér. Nejrychlejší závodník Bokolobky senior Ondra  Koláček s časem něco přes 45 sec.  Štafetu Bokolobka tým nepostavil.

 

Neděle netradičně skoro hromadný start – startovalo se ve vlnách s 2 minutovými odstupy, muži vyjížděli na 28 kilometrovou trať, ženy na 21 km a kadeti 14 km. Holkám se podařil krásný double a tedy stejně jako v sobotu zlato pro Šárku v mástrech a celkové 3. místo v ženách a stříbro pro Kačku (11.). Petřík ukázal, že vytrvalost a kopečky jsou jeho doménou a bral bronz na 14 km trati. Kluci neudrželi čelo závodu a první desítka, ač byla na dohled, přeci jen byla příliš daleko. I přesto krásné tři místa v první 20-ce, o která se bojovalo do posledních  metrů závodu.

Celkové jedno z těch podařenějších ligových kol, jak co se výsledků týče, tak zejména atmosféry, okolí a lidí. Ač se ani toto ligové kolo neobešlo bez chybiček, pořadatelům děkujeme a zároveň gratulujeme k povedeným závodům.

 

Dnes poněkud stručně Čert.