KOLOBĚŽKA CUP 2018

Časně ráno v sobotu 9. 6. 2018  jsme vyrazili z Hrabovské základny v MIBO a MÜFRA cars. Den sliboval parno a možné bouřky.

Po klasické kafíčkové pauze jsme dorazili do Prahy, kde jsme si zopakovali čtení z mapy, podotýkám velmi úspěšně, a dorazili na Vítkov, kde už to žilo.

Složili jsme si své závodní stroje, a protože zbýval ještě nějaký čas, šli jsme si projet trasu. Já, jakožto úplný nováček jsem všechny informace a rady nasávala a kupodivu necítila žádnou nervozitu. Po shlédnutí trasy na Facebooku jsem se obávala, že bude chodník příliš úzký, budou tam náhodní chodci, lavičky, které budou příliš zasahovat do trasy, ale ukázalo se, že toto problém nebude. Lavičky se daly v pohodě objet. Problém byly patníky přes cestu, takže někteří závodníci museli volit jiná, než karbonová kola. Chuťovka pro mě byla levotočivá zatáčka do průjezdu, prudké klesání a následné stoupání, kde to dost vynášelo. Pak následovala cesta kolem pomníku vojevůdce a hurá do druhého kola.

Dětská kategorie byla BoKolobkou zastoupena Lenkou a Petrem Libscherovými. Jako by se sourozenci domluvili, aby nám udělali radost a oba vybojovali druhé místo ve výborných časech. Lenka měla 300 m za 0:49:81, Petr 1300 m za 3:22:41

Start I. vlny byl ve 13:15 hodin za totálního vedra. Protože jsem startovala až ve druhé vlně, měla jsem možnost vše sledovat. Hned v první linii, jako správní Ostravští úderníci, byli Šárka a Jirka Waldhauserovi. Start byl raketový, všichni se snažili urvat nejlepší pozici. Za neuvěřitelných 5 minut vjel do druhého kola Michal Kulka, za ním dorazilo pár závodníků a potom Šárka ve výborném čase. Čekala jsem na Jirku, ale ukázalo se, že měl zpočátku defekt a dorazil s kolobkou pěšky. Když jsem zahlídla Ondru, který vedle kolobky běžel, bylo mi jasné, že tady něco nehraje… Taky defekt. Naštěstí moje kolobka byla připravena a výměna kola se mohla uskutečnit. I přes toto znevýhodnění pokračoval dál.

 

Michal Kulka potvrdil roli favorita a vyhrál v čase 10:17:09. Celkově nejlepší v ženách byla naše sprintérka Šárka s časem 12:06:83 a celkově 13. nejlepší čas. Moje maličkost skončila na místě třetím s časem 12:49:81, výborné páté místo Moni Francová 13:30:66. Ondra Müller, i přes handicap 14:05:07, pěkně taky Zdeňka Libscherová 18:15:47 a Luci Baroňová 20:13:92.

 Při vyhlašování výsledků nám Šárka předvedla parádního lomeného backa se záměrem, kdo ji první zachrání. Já viděla pod pódiem prvního přibíhajícího Jirku… 🙂

A pak za odměnu přišla bouřka, abychom se trochu zchladili po rozpáleném dni.

DÍKY TÝME!

Kača