Blanenská desítka a B21 na Velodromu

Třetí víkend v září byl ve znamení koloběžek na jižní Moravě. V blízkém okolí se totiž sešly hned dva koloběžkové závody.

V sobotu se v Blansku konal V.ročník Blanenské desítky. Ráno nás trochu strašily mraky, ale nakonec se rozehnaly, a počasí bylo oproti loňskému šílenému větru takřka ideální.

Našich závodníků bylo na startu k vidění hned několik a svými výkony se rozhodně neztratili, ba naopak vystoupili až na příčky nejvyšší.

BoKolobka tým měl svého zástupce na bedně snad v každé kategorii.

V kategorii dětí (trať o délce 200m) zvítězil Patrik Bůžek a mezi dívkami se na třetím místě umístila Lenka Libscherová. Brácha Peťa Libscher nezaostal na trati o délce 1500m a vybojoval úžasné druhé místo.

V hlavním závodu na 10km se na prvním místě v kategorii ŽENY A umístila neporazitelná Kristina Fryzová, která nejen, že překonala traťový rekord, ale zúčastnila se celého trojboje – in-line+koloběh+běh a není žádným překvapením, že jej také naprosto s přehledem vyhrála (a opět překonala časy minulých ročníků). V kategorii ŽENY B náš tým získal medaile hned dvě a to zlatou za první místo od Šárky Waldhauserové a bronz za třetí místo Katky Hejnešové.

Ostatní výsledky v kategorii žen: 4. místo Moňule Francová (ŽB), 4. místo Péťa Javůrková (ŽA), 7. místo Aneta Ochránková (ŽA), 16. místo Jana Bůžková (ŽA), 24. místo Lucka Baroňová (ŽA), 28. místo Zdeňka Libscherová (ŽB).

Mezi muži v kategorii MUŽI B zvítězil s úžasným časem Přemek Švajda.

Ostatní výsledky:  8. místo Aleš Toman (MA), 9. místo Jirka Waldhauser (MB), 15. místo Ondra Müller  (MA), 19. místo Jirka Novotný (MB), 20. místo Radim Vaňko (MA), 57. místo Jarda Müller (MB).

Následující den se téměř stejná sestava zúčastnila závodu B21: Brněnský koloběžkový půlmaraton a desítka v rámci Rekord Oválu na Velodromu.

I zde se dařilo. První byla na programu desítka, což na oválu znamenalo 26 kol. V kategorii žen se na 2. místě umístila Aneta Ochránková a na 3. místě Moňule Francová.

V Kategorii mužů  zvítězil nováček týmu Aleš Toman a pro 3.místo si dojel Jirka Waldhauser.

Ostatní umístění: 4. místo Ondra Müller, 9. místo Radim Vaňko, 28. místo Jarda  Müller.

26 kol zní šíleně, ale je to nic oproti 56 kol. To je počet okruhů, který museli absolvovat jezdci na trati 21 km.

Na tuto trať si z BoKolobka týmu troufla jediná žena a to Šárka a se skvělým časem vyhrála nejen ve svojí kategorii, ale i v ženách celkově.

V mužích to bylo drama až do posledního konce ale i zde jsme měli úspěchy. V kategorii senior se na 2. místě umístil Ondra Koláček a v kategorii seniors vybojoval 2. příčku Přemek Švajda.

Ovšem dle mého názoru byla ze všeho nejlepší závěrečná štafeta. Koloběžka se v rychlosti předává dalšímu člověku z týmu, což je dost akční, ale také někdy trochu o hubu. V několika případech byl k vidění hotový matrix. Vítězové štafet byl tým Šárky, Přemka a Ondry Koláčka.

Děkujeme organizátorům za skvělé a vydařené závody se super atmosférou! Byl to úžasný víkend plný slunce, koloběžek a smíchu!