MASARYK RUN 2018

V prvním dubnovém víkendu proběhl první ostrý závodní test BoKolobka týmu Ostrava.

Brněnský automotodrom nabízí výborné zázemí, velmi širokou trať, technický sjezd i závěrečnou chuťovku v podobě stoupání o délce 1km. Letos to vše ještě umocnil velmi silný nárazový vítr /60km/h/. Vzhledem k časové vytíženosti a probíhající rekonvalescenci se nemohli účastnit jezdci Přemek Švajda a Ondra Koláček. Rovněž nepřijel ani Pepe, který je nejen 🙂 s koloběžkou v zahraničí.

Všichni ostatní, 16 členů, z toho 2 děti, se na trať vrhli s odhodláním. Letos vlivem silného protivětru žádné časové rekordy nepadly. Kristina Fryzová obhájila loňské prvenství mezi ženami a celkově se umístila na fantastickém 16. místě i mezi muži. Třetí ve své kategorii B a celkově 89. skončila Jiřinka Klímová. Další členky našeho týmu – Moňule Francová dojela ve své kategorii B na 4.místě, celkově 93., Zdeňka Libscherová v kategorii B na 15 místě., celkově 203. A naše grafička Lucka Baroňová v kategorii A čtyřicátá první. A tak se bála, že bude poslední….Nebyla – Super Lůco!!

Honza Fuchs, náš nový člen, dojel jako nejlepší z našich mužů v kategorii 22. a mile nás překvapil. Pavel Werner 27. v kategorii A, celkově 42., oplatil loňskou porážku Ondřeji Müllerovi, který dojel o 3 vteřiny později a umístil se v kategorii A na 28. místě, celkově 43. 16. místo v kat. B, celkově 51. obsadil se svou krosovou koloběžkou Víťa Drlíček, 37. v kat. A, celkově 58. dokopal svou novou GS-ku Honza Bordovský. Neúnavný Jiřík Novotný si vyjel v kategorii B 26. místo, celkově 85. S úsměvem na rtu a konstatováním, že se musí zlepšit, dojel v kat. A na 59. místě Ráďa Vaňko, celkově 114. Na 63. místě ve své kategorii A a na těžké, superkrosové koloběžce s nášlapem snad 20 cm….,se vůbec divím, že dojel, Vašek Boža (celk. 124.) A nesmírně si cením s jakou houževnatostí se s tratí utkal Pavel Kodrla. Kdo ho znáte, víte o čem píši. Ujel ji i s tím odporným stoupáním a umístil se ve své kat. B na 89.celkově na 233. místě.

A samozřejmě nesmím zapomenout na naše nejmladší – Petra Libschera, který obsadil ve své kategorii na 1500 m 4. místo., a jeho mladší sestru Lenku Libscherovou – piuáta, která na 400 m trati vydupala 1. místo.

Tak trochu na čumendu s foťákem v ruce se objevila nová akvizice Katka Hejnešová. No, a já, tak trochu zraněná, jsem si užívala post na >druhé straně< a pomocí megafonu hnala všechny členy do cíle.

Soudržnost, týmová spolupráce, ale i výborné výsledky obměkčily přísné oko našeho předsedy a trenéra Jirky Waldhausera. Byl to super den se super lidma.