Report Račice – tak trošku jiný závod Kickfest, 1. Kolo EuroCupu a 2. Kolo Rollo ligy a kdovíco ještě…

V letošním roce to byl tak trošku jiný závod. Někteří k němu přistupovali se smíšenými pocity, jiní se těšili a další vzhlíželi s obavami, jak to vůbec půjde zajet, když je venku až moc krásně… Mibocar, Veterán Bondcar a Koláčekcar přivezly namakané posádky do rozpáleného inferna…

Trať oproti loňskému roku dovybavena kratinkou technickou pasáží v podobě tří zatáček navíc a krátkým stoupáním do 5 m, vyeliminovala, v mužích, teho namakaného holanďana (letos jen bronz), u holek to holanďankám nedělalo problém…

Repre Bokolobka týmu Ostrava ve složení: Šárka, Petřík, Václav, Mary, Ondřej, Víťa, Honza a Přemek vyrazilo vstříc svému osudu v sobotu Kritériem na 12 km v kategorii ženy až kadeti, se zhruba více jak hodinovým zpožděním startu, což ve více jak 30 stupňové výhni nebylo nic příjemného. Ale poprali se s tím statečně, Šárka, jako nejzkušenější žena master, brala 1. místo v kat. a 7. celkové v ženách, Péťa přežil a ač nešlo o kopce, dal pěkné 5. místo v kategorii Kadeti.

Muži senioři, veteráni a část mástrů, začali rozvážně a na 12 km trati zbytečně neplýtvala silami tzn. v letošní konkurenci mezi seniory vynikající výsledek Honzy “ Asána“ Fuchse 20. místo v kat. a 30. celkově, Ondra Koláček 4. místa za Honzou, Pavel W. slušné 31. místo v kat., Ve terán Vašek sfoukl závod na krásném 9. místě v kat. – na to, že prakticky nejezdil od loňského srpna moc pěkný výsledek (škoda, že přišel o dlouhý závod J, čehož vzhledem ke klimatickým podmínkám určitě moc litoval). Máster Víťa si zkusil konečně závod Rollo ligy a přes pocit infarktu dal krásné 14. místo v kat. máster. Přemek zapomněl na jisté zdravotní indispozice, které ho ještě několik týdnů před závodem sužovaly a s pocitem, že to napálí jak loni, tak učinil, mno nebylo to jak loni a tak až 8. místo v mástrech. Ego dole a průměrný tep nahoře. Tímto děkuji super supportu Mary za pozávodní servis J.

Druhý den ve znamení dlouhého závodu a ještě vyšších teplot, v Šárce vyhrála maminka nad závodní šelmou a tak si dala rodinnou pauzu. Petřík vyrazil do kategorie Kadetů samotinký a přežil i podruhé – 5. místo v kat. kadeti (čtvrtý kluk, popř. 3 čech J). Mužský kolektiv si poposouval závodní náčiní  od uvolněných členů týmu a tak jsme mohli vidět ještě lepší výsledek Honzy – který to vydržel a „uvisel“ hlavní skupinu a na Šárčinné koloběžce si dojel pro 19. místo v kat. a 22. celkem. Ondra Koláček protrpěl dlouhý závod použitý po sobotních štafetách, kdy si to šel zkusit s brášky Pavlovými z Bez pedálů a bral s nimi 4. místo. V dlouhém závodě dojel Kolby na 25. místě v seniorech. Pavel a Václav dlouhý závod vynechali (zdraví a práce). Mástři -Víťa 16ctý a Přemek opět 8.místo v kat. + jeden nepříjemný zážitek v podobě kolize německého parťáka v závodě s holčičkou na bruslích… Jak to s děvčátkem dopadlo dále nevíme, německý kolega závod po malé pauze na místě srážky a ujištění, že je děvče v pohodě dojel na  2. místě v kat. veterán.

Tepelně velmi náročný víkend, říznutý troškou toho závodění a lehkého vydání se ze svých sil je za námi.

Díky, že jste sbalili a naložili Čerta do auta, bo bylo moc teplo i na kluka z pekla (hotový byl ze závodu a ne z chlastu pozn. redakce). A ještě díky za pomoc při přepravě Ve terán a Kolby.

Přemek