Tak a je to za námi…

50. ročník Rollo ligy byl důstojně zakončený 5. finálovým kolem, jež proběhlo ve dnech 29. a 30. září 2018 v Ostravě a Frýdku- Místku.

Na poslední zářijový víkend 2018 budu vzpomínat v několika klíčových bodech.

 Sobota – dojíždím relativně pozdě na závody v kriteriu v areálu U Cementárny a rozespalý koukám na lehce odhalené pozadí naší favoritky Šárky při zlatém závodě na 7 km v domnění, že jde asi o velmi odvážný model pro finále.

Pak stejně nevěřícně zírám na konečné umístění Pepeho na kriteriu, kdy obsadil super 2. místo v kategorii seniorů a Anetky, 3. seniorky.

Neděle- nádherný den, individuální časovka v rámci dlouhého závodu a za mě jako závodníka super trať obšancovaná kolegy z týmu. Kolegy však identifikuji až tak v pátém kole. A zase jsem zíral jak na umístění Pepeho, tak Anetky.

A posledním klíčovým bodem je „namazaný stroj“ v podobě organizačního týmu, jako závodník jsem nepocítil žádné drhnutí, vše šlapalo, jak mělo a hlavně jsem vnímal velmi pozitivní ohlasy k zajištění těchto závodů ze strany dalších „ pretěkárov“.

Zvládli jste to na jedničku i za cenu obětování svého závodění, mentální a fyzické únavy, a tak vás chci všechny jmenovitě označit jako vítěze tohoto kola a taky poděkovat za nás závodníky.

Šárko Waldhauserová, Ondro Müllere, Jardo Müllere, Moňule Francová, Katko Hejnešová, Venco Kowale, Víťo Drlíčku, Jirko Novotný, Jirko Waldhausere, Dane Servusi, Pavle Kodrlo, Petře Kodrlo, Tondo Zálešáku, Zuzko Kowalová, Aleši Rozbroji, Zdeňko Libscherová, Lucko Baroňová, Katko Dominiková, Mileno Fluxová, Jano Bůžková a Pavle Wernere za všechny závodníky moc děkuji.

A jak ty závody vlastně dopadly pro Bokolobka tým Ostrava?

V sobotu v in line parku Sareza to jako vždy, i když tentokrát více extravagantně, napálila Šárka Waldhauserová, jež na 7,7 km trati zajela 3 nejrychlejší čas v ženách a brala 1. místo v kategorii máster. V seniorkách ji směle podpořila 3. místem v kategorii a 8. ženským časem Anetka  Ochránková.

 

V kadetech zápasil s rovinkou na 5,5 km Petr Libscher na 6. místě. Chlapi se do toho pustili taky po hlavě – a jak se říká, štěstí přeje připraveným. Nejlépe byl připraven Pepe Kvita, který si po celý závod mapoval čelo závodu, tak aby z toho urval nádherné 2. místo v seniorech a 4. nejlepší čas v mužích. Ondra Koláček a Přemek Švajda chtěli taky do desítky, ale po kolizi s dravým mládím v posledním kole 11 km trati, museli vzít zavděk 8. místem v seniorech a 16. mužským časem a 5. místem v mástrech a 15. časem v mužích. Václav Kowal se toho nebál už vůbec a pojal zakončení (doufejme pouze této sezóny) v dobovém oděvu, připomínající počátek minulého století a neméně slušivou koloběžkou zn. Vella.

Neděle v okolí přehrady Olešná, jež uvítala organizátory mlhou a závodníky nádherným počasím, byla taky super J . Aneta Ochránková 9. ženou a 4. seniorkou na 25. kilometrové trati. Petr Libscher dorazil 10 km 5. místem v kadetech. Aleš Toman se poprvé pral s 30 km vzdáleností a asi zjistil, že 30 není 10 a i tak hezké 18. místo v seniorech. Přemek Švajda na závěr sezóny chtěl a chtěl až moc a tak si to dal na konec sám na 20. místě v mužích a 6. místo mástrů. Za to Ondřej Koláček síly rozvrhl skvěle a 13. místem v mužích a 9. v seniorech udělal důstojnou tečku za touto sezónou. Mno a závěr patří naštěstí „úspěchy nenažranému“ Pepemu Kvitovi, který má letos úchvatnou sezónu a ještě lepší závěr sezóny a tak Pepe bere opět neuvěřitelné 4. místo v mužích a bronz v seniorech. Jinak vzhledem k výsledkům v Pepeho kariéře ho začínám podezřívat z neskonalého patriotismu, kdy bednu bere zejména v Moravskoslezském kraji.

Tak a zase za rok krásnější a lepší J. Čert