Žně v červnu? Mistrovství ČR 2018 v koloběhu anebo Mistrovství republiky? Aneb Zlatá koloběžka a rovněž 3. kolo Rollo ligy.

Tj co?  Hold malý sport, ale velký srdcem a taky názvy akcí J. Letos začalo léto poměrně brzo a proto se nemůžeme divit, že se vše poněkud posouvá i ty žně. Alespoň žně medailové v podání ženského osazenstva Bokolobka týmu Ostrava.

Nejpočetnější výprava v historii Bokolobka týmu Ostrava vzala Plzeň útokem, asi proto, že to máme podstatně blíže než závodníci z Plzně či Prahy k nám na severovýchod. A tak tým ve složení Šárka, Moňule (má to v občance), Kačka, Peťka, Kikina a taky Venca, Jirka, Aleš, Přemek, Pavel, Pepe, Onďa, Péťa a naše podpora Mary musel přežít 3 velmi náročné dny s koloběžkami.

Den první – kriterium 11 km, 7,7 km a 5,5 km na Lopatárně a pivní štafeta v Uchu.

První z týmu startoval kadet Peťula, jel bomby, ale nebyla to jeho trať. 12 místo v kat.

Další na trať vyrazily naše ženy, krom krásného vzhledu, zaujaly koloběžkovou komunitu výsledkovým válcem. A tak Mistryně republiky je v kategorii seniorky a zároveň absolutně nejrychlejší ženou Kikina, bronz brala Peťka. Mistryně republiky je v kategorii másters Šárka a bronz brala Moňule. Kačka 6. místo. Čas vítězky posunut o cca 1 minutu oproti loňsku – zřejmě se zvedá úroveň a taky byly podstatně lepší klimatické podmínky – menší horko i vítr než loni.

Už večerní program uzavřel start mužů. A tam se taky jely bomby. Pepe bral 11. místo v kat. seniors a 15. celkově, Přemek 5. místo v másters, 25. celkové umístění. Ondra 20. v seniorech a 30. absolutně. Aleš dojel na 9. místě v mástrech (38), Pavel si odbyl premiéru na MČR 30. místem v seniorech (54). Venca 7. místo mezi veterány a tři místa za Pavlem. Čas vítěze se na rozdíl od žen zrychlil „jen“ o cca 20 sec, ale zajímavostí letošního kriteria byla také rychlost dalších mužských závodníků, kdy 26 mužů jelo rychlejší čas než loňský vítěz, a prvních 25 dojelo do cca 10 sec za vítězem a to už je při cca 32 km/h slušný „skanzen“.

Večer nastoupila mužská štafeta ke klání v pivní štafetě, kdy si nedělala velké ambice na vítězství v konkurenci domácích plzeňských borců a také nabušeně vypadajících zástupců BKG. O naší nevýhře nakonec rozhodl finišer, který prostě nechtěl jít za hranu. Díky Ondro J.

Den druhý, sprinty a štafety na Lopatárně.

Péťa potvrdil, že letos lopatárna není jeho okruh, přece jen je to náš vrchař. Z kvalifikace do dalších rozjížděk nepostoupil.

Děvčata si řekla, tak dnes taky pobereme vše, co půjde. A tak Mistryně republiky ve sprintu seniorek je jednoznačně Kristina, Peťka bramboru v seniorkách. Ale másterky, s titulem Mistryně pro Šárku se tak nějak počítalo – což svým výkonem bez jakýchkoliv pochybností potvrdila. A že stříbro bere Kačka a Moňule bronz, to už tedy je za nejoptimističtějšími prognózami.

V mužích se medailově vybarvil, specialista na sprinty veterán Venca, který potvrdil stříbro z loňské Rolloligy na Vysočině krásným a zaslouženým bronzem, který musel hájit do posledních vteřin závodu.  Ostatní si nevedli také špatně, ze čtvrtfinále se opravdu těsně nedostal Onďa.  Semifinále bylo konečné v mástrech pro Jirku a v seniorech pro Pepeho. Finále v mástrech ozdobili svou účastí Aleš a Přemek a to bylo vše, co šlo za muže předvést.

A tak si ženy řekly, že dají K.O. i ve štafetách a jely si svůj vlastní závod. Mistryněmi ČR ve štafetách jsou Šárka, Petra a Kristina.

Den třetí svátek koloběhu ypsilonová trať v Košutce 36 km, 27km a 9 km.

Konečně se Peťka dočkal trochu kopečků a na 9 km bral 14. místo v kadetech a dobrý pocit ze závodu.

V ženách potvrdila absolutní dominanci Kikina, která i přes technický problém v podobě defektu na startu, vedla nakonec v každém kole závodu a s obrovským náskokem si dojela pro titul. Smolařku Peťku v tomto závodě přibrzdila technická závada, závod nedokončila. Šárka brala také titul v kategorii másters a formu potvrdila 4. místem v absolutním pořadí a to se zcela identickým časem jako loni, mno po sprintech, štafetách a kriteriu. Stříbro v másters pro Katku a 5. místo ve stejné kategorii pro Moniku.

U chlapů potvrdil svou dominanci v kopcích Pepe a obsadil 6. místo v seniorech a 9. celkové. Při vší úctě k úspěchům žen v dlouhém závodě – za mě absolutně nejlepší sportovní výsledek týmu Bokolobka v neděli. Další senior Ondra bral 16. místo v mástrech a 25. celkem. Aleš dominoval zejména v prvním kole, ale pak jej zdraví posunulo trošku vzad, 30.místo v absolutním pořadí a 8. v mástrech. Přemek se zúčastnil a bo překombinoval bombu (františkánka, mariánka, heroin, cocain, aspirin atd.) tak byl po chvilkové pauzičce ve druhém kole rád, že byl rád a dojel na 13. místě v master a 37. celkově (taky ve stejném čase co loni). Za to Venca poctivě dupal nahoru i dolů a odměnou mu bylo 8. místo ve veteránech.

Všem medailistkám a medailistům, ale i zúčastněným gratulace za předvedený sportovní výkon a také velké poděkování směrem k pořadatelům. Moc krásné to bylo J. Sedm zlatých, dvě stříbrné, 4 bronzy.

 

Čert na kolobce 26.6.2018