II. kolo Rollo ligy 2019 – Nové Město na Moravě – Vysočina aréna

Na tento závod se vypravilo 7 závodníků Bokolobka Týmu Ostrava, ve složení Monika Francová, Přemysl Švajda, Jan Bordovský, Kristina Fryzová, Ondřej Muller a Ondřej Koláček.

Závod ve výborném prostředí, co se rozmanitosti tratě týče i zázemí, byl vcelku ovlivněn povětrnostními podmínkami, které byly vyloženě nepříjemné až kruté. Zejména ženy si v sobotu trať doslova vychutnaly. V neděli dal vítr a mokrá trať zabrat všem rovným dílem.

Sobota 11. 5. 2019 Dlouhý závod muži 27,6 km 12 kol, ženy 18,4 km 8 kol. Převýšení cca 30 m na kolo.

Na necelé třetině trati byl v lesní části blátivý film, jenž v době konání ženského závodu dostatečně ředěn deštěm, udělal ze závodnic krásné cyklokrosařky…. U mužů přestalo pršet a trať postupně vysychala a blátíčko začalo tuhnout. Na trať se vydaly skupiny po cca 40 závodnících – ženy a ultraveteráni muži, potom muži mastři a veteráni a pak muži senioři. Více než 40 lidí najednou by okruh 2,3 km asi bezpečně nepobral. I tak měli zdravotníci co dělat! Naštěstí náš tým zdravotníky nepotřeboval, na rozdíl roku 2017.

Celkově o vítězích a poražených v tomto kole Rollo ligy rozhodovala fyzická připravenost, ale i psychická odolnost a technická vyspělost v ovládání svého závodního stroje a popř. i typ závodních strojů. Sjezdy s maximální rychlostí až k 70 km/h na mokré trati nejsou pro každého a kdo brzdí, nevyhrává…

V ženách se s tratí perfektně poprala Kristina a obsadila 2. místo, i když to zlato bylo vzdáleno jen o pár metrů. Ale pokud jsem vyrozuměl, lehký svalový problém spolu s technickou náročností tratě udělaly svoje. 5. místo v ženách mástrech připojila po velmi slušném výkonu Monika.

V mužích se ukázal ve velmi dobrém světle Ondřej Koláček, který dojel na vynikajícím 9. místě v seniorech, což při účasti tří mistrů světa na startu seniorské kategorie je dost dobrý výsledek. A ukázal, že svou koloběžku ovládá skvěle! Snad jen připomenu, že v roce 2017 na stejné trati stíhal i houbařit a přesto zajet slušný výsledek. Své si odtrpěli i Ondřej s Honzou, kteří brali 26. a 27. místo v seniorech.  Přemek až 13. místo v mástrech, po houbaření v druhém kole. Ačkoli se vrátil zpět na trať, bahno a následný respekt ze sjezdů udělal své. 

Neděle 12. 5. 2019 DUO časovka – tedy 2 x 2,3 km a americká štafeta 15 min + 1 kolo na 600 m okruhu.

Zajímavé bylo zejména srovnání žen a mužů jakékoli kategorie v absolutním pořadí vzhledem k podobným podmínkám na identické trati.

Zlato v ženách bere Kristina! Vrací soupeřce úder- fyzička vítězí nad technikou. A brutální cca 21. místo v absolutním pořadí. Bronz v ženách mástrech pro Moniku.

Ondřej Koláček super 7. místo v seniorech a 8. v absolutním pořadí. Druhý Ondřej i přes velké tréninkové manko 17. místo v seniorech a 35. celkově. Honza Bordovský 19. místo v seniorech a 41. celkové. Přemek se snažil vzpamatovat ze sobotního výkonu, 5. místo v mástrech a asi 16. místo v absolutním pořadí.

Týmová štafeta postavena jen v mužích, ve složení Přemek, Ondra K a Ondra M, bojovala s větrem, mokrem a opravdu citelným chladem. Brala 5. místo a snad tedy i nějaké body do týmové soutěže…

Za Bokolobku Tým Ostrava Čert.