Tour de Spa Luhačovice 2019

Když se dá dohromady parta koloběžkových nadšenců, příjemné prostředí okolo vodní nádrže Luhačovice, dobré počasí a přátelská parta závodníků, výsledkem nemůže být nic jiného, než parádní závod. I přes první ročník, který se letos konal 4. května, se pořadatelům povedla bezchybná organizace, výborné zázemí s čajem, koláčky i teplým jídlem po závodě. V tombole nevyhráli jen ti největší smolaři, protože ceny byly opravdu pro všechny. Zkrátka takhle dělají závody nadšenci.
BoKolobka Tým Ostrava do Luhačovic vyjela ve skromnějším počtu, to však neznamená, že jsme nebyli slyšet. Naopak, z organizovaných týmů jsme byli na startu největší a také výsledky stálo za to. Ze sportovního pohledu jsme si ale, myslím, všichni sáhli na dno.

Na startu hlavního koloběžkového závodu na 10 kilometrů jsem se ocitl spolu s Kristinou, Zdeňkou, novou členkou Zuzkou, Pavlem W. a dalším novým členem, musherem Michalem. Krátká rovinatá trať byla hodně rychlá, hned po startu nám v dáli zmizela v oblacích prachu naprosto famózní Kristina, která se celou dobu držela v úvodním balíku s nejlepšími chlapy. Těsně před cílem o prsa porazila i takového jezdce jako je Jakub Švéda…wow…a dojela celkově čtvrtá (ztráta jen 4 vteřiny na prvního!!!), což hodně mužských závodníků asi dlouho nemohlo rozdýchat. Její úspěch by se ale neměl brát jako samozřejmost ve stylu “všichni jsme to čekali” a už by to chtělo, aby jí někdo z týmu taky prohnal šunky, ať na ní neleží všechna odpovědnost za týmové medaile a body 🙂

Všechny své síly na trati nechal i Pavel W. (8. v kategorii, 15. celkově). Nová členka Zuzka Šafránková si dojela pěkně 6. v kategorii (45. celkově) a bojovala se zodpovědností jí vlastní i Tosujka (8. v kategorii, 58. celkově).

Já a nováček v týmu Michal Kozel jsme se vyhecovali na duatlon, tedy nejdříve 10 km běh a poté 10 km na koloběžce. Michal skončil celkově na skvělém 2. místě (12. v kat. koloběh a 7. v běhu), já celkově 4. (9. koloběh a 10. v běhu). I tak je to moje zřejmě životní umístění, a kdoví, jak bychom s Michalem dopadli, kdybychom se nezničili během a hodinovým čekáním na další závod J

Nesmíme ale zapomenout i na výborné výsledky Tosujčat Lenky a Petříka (3. a 2. místo v kategorii), ze kterých rostou nadějní závodníci s bohatými zkušenostmi, už od malička sbíranými po závodech v celé ČR. Kéž by takhle akční byl i zbytek našeho už poměrně početného týmu.

Velký díky patří i Lucce W. za skvělou podporu a fandění na trati. A všem zúčastněným vůbec za pěkně strávenou sobotu J

Termín na příští rok ještě není vyhlášen, v každém případě se tam už osobně znovu moc těším! Více info na www.tourdespa-luhacovice.cz.