Pardubický vinařský půlmaraton 2019

Tím, že se letos nekonal tradičně první pohárový závod na Masarykově okruhu, stal se letos prvním závodem „Pardubický půlmaraton“. Závod v Pardubicích láká nejen svým malým převýšením – jede se téměř po rovině, ale taky prostředím – částečně se jede krásným historickým centrem města. I letos se jely dva okruhy. Počasí nám příliš nepřálo. Cílem úspěšně projelo celkem 145 koloběžců. Barvy našeho týmu se vypravilo aktivně hájit šest závodníků.

Nejlépe si na této trati letos vedl Ondra Koláček, který s časem 00:47:57 obsadil pěkné 13. místo v kategorii/celkově 18. místo. Dalším úspěšným byl v první třicítce Aleš Toman s časem 00:49:07 obsadil 19. místo v kategorii/celkově 30. místo. Z žen byla tentokrát za náš tým nejúspěšnější Anetka Ochránková s časem 00:56:32 se umístila na 5. místě v kategorii, celkově 69. místo. Další žena – Moňule Francová měla na startu drobné problémy, přesto statečně vyrazila a dojela na 8. místě v kategorii, celkově 105. Náš nejmladší – Péťa Libscher dojel 2. v kategorii a celkově skončil na 113. místě. Radim Brzochod Vaňko neměl dnes nejlepší den a tento závod pojal spíše jako přípravu na další, lepší výkony ? .

Ač jsme tentokrát nepatřili mezi nejúspěšnější týmy, bereme tento první závod v roce jako velký start. Víme, z kterých chyb se poučit a v čem na sobě zapracovat. Těšíme se na další ročníky v Pardubicích i na další výzvy, které jsou před námi ? .