Velké Poříčí 27. – 28. 4. 2019

V sobotu 27.4.2019 jsme se probudili do deštivého rána. Čekala nás skoro 300 km cesta do Velkého Poříčí. Kromě Péti, který je už ostříleným ligovým závodníkem s námi jely ještě Lenda s Nikčou, pro které to byla ligová premiéra. Já a Jana jsme jely jako doprovod a jen abychom tam nelenily přihlásily jsme se do hobby závodu.
Cestou do Poříčí se počasí naštěstí umoudřilo a tak jsme si mohli všichni závod jak se patří užít.
Na sobotní dlouhý závod dorazili z týmu ještě i Ondra Koláček s Přemkem Švajdou.
Nejprve se na start postavili nejmladší žáci a ten za náš tým reprezentovala Nikolka Bůžková, která skončila druhá. Za mladší žáky startovala Lenda Libscherová, která se umístila na šestém místě. Dalším startem byl hobby závod a tedy příležitost pro mne a Janu Bůžkovou. Upřímně jsem v cíli byla moc ráda, že jedu jen jedno kolo (cca 6km) a nemusím tohle peklo absolvovat 5x jako ligové závodnice ?      Jana skončila první, já druhá.
A potom už startovali ti, co to opravdu umí a my mohly jen obdivně vzhlížet. Přišel hromadný start kadetů (3kola), juniorek a žen (5 kol), juniorů a mužů (7 kol). Trať je to mírně kopečková, přesto všichni nasadili úžasné tempo, které skoro nepolevovalo. Péťa bojoval jako drak a vybojoval páté místo v kadetech. Ondra skončil za seniory 13. Přemek 11. v masterech. Všichni absolvovali plný počet kol, takže skvělý výkon.

V neděli už se Ondra s Přemkem nezúčastnili. Čekal nás závod do vrchu a já jsem nejprve zbaběle zvažovala, že tohle fakt vypustím, ale Péťa mě (opět) ukecal, že když už jsem tam tak to přece nezdám, tak jsem šla do boje (hlavně teda sama se sebou a svou hlavou). No, výkon byl řekněme rozporuplný, ale v hobby kategorii stačil na třetí místo. Jana mi s přehledem ujela a skončila druhá. Péťa si kopečky užívá a odvezl si čtvrté místo v kadetech. Nikolka skončila v nejmladších druhá a Lenda za mladší žákyně opět šestá.

Celkově snad byla jen škoda, že jsme na startu neviděli více závodníků v modrobílých dresech BoKolobka týmu, ale snad zase někdy příště…


Zdeňka tosuja Libscherová